* - laukai turi būti užpildyti

Adresas

Respublikos g. 22,
Naujoji Akmenė
LT-85164

VALANDOS SPRAGOMS UŽPILDYTI

akmene

Akmenės rajono savivaldybės pedagoginės psichologinės tarnybos užimtumo grupė atsirado iš 2006-aisiais metais įgyvendinto projekto, kurio tikslas buvo grąžinti iškritusius iš mokyklos mokinius. Projektas baigėsi, bet poreikis padėti vaikams įveikti sunkumus liko. Todėl grupės veikla orientuota specialiųjų poreikių turinčius vaikus, sako pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė R. Balkevičienė.

Vaikai mokykloje susiduria su didesnėmis ar mažesnėmis problemomis, mokymosi sunkumais. Šiuos sunkumus gali lemti daug įvairių priežasčių: emocinės problemos, šeimos santykiai, santykiai mokykloje, žemas intelektas, įvairios mokymosi negalės. Kai nesiseka mokytis, atsiranda kitų problemų: keičiasi bendravimas su mokytojais ir bendraklasiais, pradedama menkiau save vertinti, o kai kas ima vengti mokyklos. Reikia pedagoginės ir psichologinės paramos, kad vaiko ugdymosi kelyje atsirandančios duobės netaptų stabdžiu.

Į pedagoginės psichologinės tarnybos užimtumo grupę, kuri veikia popiečio valandomis, susirenka vaikai po pamokų. Tad ir pirmoji jų užduotis – paruošti pamokas. O kai užduotys įvykdytos, lieka laiko bendravimui, kūrybiniams darbams, pokalbiams.

Su vaikai dirba specialiosios pedagogės Sandra Meironienė ir Monika Dimitrevičiūtė. Sandra dirba „Saulėtekio“ progimnazijoje logopede, o Monika – lopšelio darželio „Žvaigždutė“ logopedė. Joms darbas užimtumo grupėje yra papildoma veikla. Tačiau abi pedagogės sako, kad mato savo darbo užimtumo grupėje prasmę. „Grupėje sukūrėme terapinę atmosferą, vaikai susidraugavo, čia nėra konkurencijos spaudimo, jie jaučiasi saugūs, suprasti, nebijo klausti, “ – sako pedagogės. Vaikai mokosi draugauti, susitarti. Mačiau, kaip pavyko grupei išsirinkti, kurį filmą žiūrėti, vaikai balsavo.

Socialinių įgūdžių trūkumas neretai atsinešamas iš namų, tas spragas taip pat tenka užpildyti. Kaip įgyti higienos įgūdžių ar sužinoti etiketo taisyklių? Žaidžia grožio salonus, verda arbatą, dengia stalą gražiais puodeliais.

Grupėje sugalvota spalvinga skatinimo sistema. Kiekvienas grupės vidaus taisyklių punktas turi spalvotą ženkliuką, iš popieriaus iškirptos figūrėlės. Baigiantis dienai, vaikai apsvarsto savo dienos elgesį, ir neretai patys prisipažįsta, kad negaus įvertinimo, nes trukdė draugui ruošti pamokas… Baigiantis savaitei, tuos įvertinimo ženkliukus surenka arba ne katinėlis, tai reiškia, kad gausi prizą. Pedagogės sako, kad vaikai mokosi suprasti savo poelgių pasekmes.

Vaikai noriai lanko užsiėmimus. Tose pačiose patalpose dirbančios kolegės pastebėjo, kad į grupę susirenkančių vaikų elgesys nuo rugsėjo žymiai pasikeitęs, o užėjęs į grupę, visada rasi šiltą nuoširdaus bendravimo atmosferą.

Psichologė Lilija Smalakienė