* - laukai turi būti užpildyti

Adresas

Respublikos g. 22,
Naujoji Akmenė
LT-85164

PATYČIOMS NE

Š.m. kovo 23 d. Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje su užimtumo grupės vaikais kalbėjomės tema ,,Be patyčių“. Pokalbio metu žiūrėtas socialinis filmas „NEskatink smurto – NEtoleruok patyčių“. Po filmo peržiūros vaikai buvo supažindinti su patyčių sąvoka, akcentuotos patyčių formos, atkreiptas dėmesys į elektronines patyčias, aptartos smurto formos (kas yra fizinis ir psichologinis smurtas). Diskutuota, kaip reaguoti į patyčias, ką daryti, jei pastebima, kad tyčiojamasi, kaip padėti bendraklasiui, jaunesniam draugui, kuris, galbūt, patiria patyčias. Aiškintasi, kur dažniausiai susiduriama su patyčiomis, kaip sprendžiamos mokykloje iškilusios situacijos, kokių sprendimo būdų imasi mokytojai.  Vaikai noriai ir atvirai pasakojo apie patyčias mokykloje. Jie atviravo, kad dažniausiai pagalbos kreipiasi į suaugusiuosius, tėvus, informuoja mokyklos socialinę pedagogę.
Vaikai paraginti netoleruoti patyčių ir pastebėjus, kad draugai nuo to kenčia, informuoti suaugusiuosius. Buvo išdalintos ,,Vaikų linijos“ atmintinės – kortelės. Kartu su vaikais nusprendėme skatinti gerą elgesį, mokytis gyventi be patyčių ir smurto, kurti saugią aplinką.

 

Socialinė pedagogė                                                                                            Vilma Gadeckienė