* - laukai turi būti užpildyti

Adresas

Respublikos g. 22,
Naujoji Akmenė
LT-85164

NORITE SKAITYTI, TAČIAU JUMS SUNKU IR NEŽINOTE KAIP?

Jei negalite skaityti įprasto spausdinto teksto – Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) bibliotekininkai, specialistai padarys viską, kad Jus pasiektų garsinė knyga.

Kas gali būti mūsų skaitytojais?

l vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų;

l vaikai ar suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją);

l asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai išbūti sėdimoje padėtyje;

l silpnaregiai ar neregiai;

l asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos ir visi kiti, kurių galbūt nepaminėjome – kreipkitės į mus.

 

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka skaitantiems savaip. ELVIS fonduose saugoma  per 13 tūkst. pavadinimų populiarių įgarsintų knygų, įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY formatais). Turime daugiau nei 80 procentų įgarsintos mokiniams rekomenduojamos literatūros! Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB). ELVIS fondai auga kasmet!

 

èRegistracijai į ELVIS www.elvis.labiblioteka.lt reikalinga užpildyti anketą ir prisegti pažymą, kuri patvirtintų, kad negalite skaityti įprasto spausdinto teksto, kopiją. Paprasčiausias būdas –  pažymą nufotografuoti išmaniuoju telefonu ir pateikti nuotrauką. Jei registruojasi nepilnametis, reikės pateikti tėvų (globėjų) sutikimą naudotis sistema.

è Pažymą gali išduoti Jūsų šeimos gydytojas (dokumente turi būti nurodyta, kad dėl sveikatos būklės Jums rekomenduojama skaityti garsines knygas).

è Jei Jūsų vaikas turi skaitymo, mokymosi ar raidos sutrikimą, tiks logopedo ar Pedagoginės psichologinės tarnybos išduota pažyma.

è Suaugusiam asmeniui, turinčiam disleksiją (skaitymo sutrikimą), pažymą gali išduoti logopedas.

ELVIS leidiniai yra nemokami, tačiau jie skirti tik asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS bendruomenė besąlygiškai gerbia autorių teises. Naudodamiesi ELVIS ištekliais, įsipareigojate jokiais būdais jų neplatinti!

 

  Daugiau informacijos

Danguolė Kaktavičienė (vyriausioji bibliotekininkė)

)+ 370 658 92 745

* d.kaktaviciene@labiblioteka.lt

Kreipkitės, atsakysime į visus klausimus ir rasime Jums tinkamiausią sprendimą.